top of page

BİR SORUM VAR!Bir sorum var, geçmişten gelen ve geleceğe doğru cevapsız biçimde giden. Her yolculukta, her durakta, her solukta sorduğum ama asla cevap bulamadığım bir soru. Hayatın yorucu basamaklarında koynunda dinlenmek istediğim, beklediğim bir cevap var. Kimse bilmiyor cevabı, kimse gösteremiyor yolları. Varlığımın her zerresinde alıştım da yaşamaya bulamadığım cevapları aramaya alışamadım bir türlü. Belki de gözlerimin önünde duruyor, kilidi açmak için bekliyor, belki de ben çok uzaklarda arıyorum cevapları, duraklarda soruyorum nerede bu diye? Her molada yeniden alevleniyor içimdeki soru ama cevaba bir türlü ulaşamıyorum.


Benliğimin titrek zamanlarında varlığımı ortaya çıkarak bir cevap arıyorum. Bulduğum düz cevaplar beni tatmin etmiyor, çok derinlerde bir yerde duruyor biliyorum, belki de özgür kalmayı bekliyor esaret zincirlerinden. Tutsak hayaller geçiyor gözlerimin önünden soruma ışık olacak bir ilham bekliyorum ama ne gelen var ne giden… belki geldi de kapıyı çaldığında ben duymadım bilmiyorum.


Kayıp giden zamanların arasında bulmak istediğim cevaplarda birer birer aktı yağmur damlaları gibi camlardan. Tutmak istesem de tutamadım aradıklarımı. Aralarından seçmek istedim ama uymadı hiçbirinin kıyafeti beklentilerime ve isteklerime. Belki dedim belki bir gün kendisi gelir avuçlarıma konar ama nafile..

Bekledim sonsuz bir zaman dilimi içerisinde cevapları ama kimse fısıldamadı kulağıma istediğim o cevabı, bekledim en derin karanlıklarda bir başıma ama hiçbir ışık aydınlatmadı çevremi, dengesizlikler içerisinde bir denge aradım ama bir taraf hep ağır bastı kaldıramadım. Çelişkiler içerisinde yolumu aradım ama her taraf kapalıydı çıkış yolunu bulamadım. Ne bekliyordum ki kendime ve hayata dair?


Tek bir sorum vardı tüm kapalı yolları açacak, tek bir umut vardı tüm yıkıntıları kaldıracak ama cevap bulamadım sesim bana geri çarptı bir cevap alamadım. Acaba diyorum, acaba cevabı buldum da beni mi mutlu etmedi. Başka bir son mu arıyordum sorularıma yok hayır! Tek bir cevap istedim. Her adımımda aklımdan geçen tek bir soru oldu.


Bir sorum var benim, sormak istiyorum ama korkuyorum. Ya cevap bulamazsam…
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

A KİŞİSİ

bottom of page